Ustawodawcy mają jeszcze jedną możliwość rozszerzenia dostępu do marihuany dla weteranów

We wtorek republikański prawodawca amerykański z Florydy zaproponował kolejną ustawę, która ma chronić weteranów wojskowych, którzy używają medycznej marihuany. Propozycja Rep. Grega Steube podpisałaby obowiązującą politykę VA, która gwarantuje, że weterani nie mogą stracić korzyści w związku z zażywaniem pochodnych konopi - i pójść o krok dalej, zapewniając, że przyszłe administracje również nie będą mogły ich ukarać.

„Ważne jest, abyśmy szanowali prawa państw określone w dziesiątej poprawce do konstytucji Stanów Zjednoczonych”, cytował Steube w komunikacie prasowym swojego biura. Kongresman służył w wojnie w Iraku i jest członkiem komisji ds. Weteranów Izby.

„Podczas gdy obecna polityka VA polega na tym, by nie odmawiać weteranom korzyści wynikających z uczestnictwa w państwowych programach marihuany medycznej, ustawa ta zagwarantuje, że żadna przyszła polityka ani zmiana administracji nie narazi tych weteranów na ryzyko utraty korzyści, gdy są zgodne z prawem stanowym. ”

Badanie z 2017 r. Wykazało, że jeden na pięciu weteranów wojskowych używa marihuany do celów medycznych. Wiele schorzeń, z którymi borykają się weterani, to te najbardziej związane z leczeniem marihuany, od przewlekłego bólu po PTSD. Wielu uważa, że ​​poszerzenie dostępu weterynarzy do narkotyków jest jedną ze strategii walki z zaskakująco wysokimi wskaźnikami uzależnienia od opioidów w ich szeregach.

Weterani byli także jednymi z bardziej widocznych twarzy w popieraniu marihuany - niektórzy z nich byli pierwsi w kolejce, by kupić marihuanę w swoim stanie. W obliczu tak powszechnego stosowania niektóre firmy zajmujące się konopiami indyjskimi zwracały szczególną uwagę na potrzeby tych, którzy służyli w siłach zbrojnych kraju.

Jednak obecnie polityka VA stwierdza, że ​​jej lekarze nie mogą zalecać pacjentom medycznej marihuany, chociaż zachęca się weteranów do omówienia z lekarzem jakiegokolwiek leczenia konopi. Weterynarze w domach opieki VA są wyraźnie pozbawieni możliwości korzystania z medycznej marihuany w pomieszczeniach - także w stanach, w których funkcjonują medyczne programy marihuany.

„Jako weteran staram się zapewnić weteranom opiekę, na jaką zasługują, i wiem, że czasami taka opieka może obejmować medyczną marihuanę” - powiedział Steube po wprowadzeniu ustawy.

Ich wysokie wskaźniki używania sprawiły, że weteranom prawa do konopi podyktowano wiele problemów politycznych, ale jak dotąd niewiele wyników, poza zmianą w polityce House w 2017 r., Aby umożliwić lekarzom rozmowę o marihuanie z ich pacjentami, oprócz możliwości rejestrowania takich danych w dokumentacji pacjenta nie obawiają się, że weterani wycofają swoje świadczenia.

W ubiegłym roku dwupartyjny zespół prawodawców ogłosił plany sponsorowania weteranom przepisów dotyczących dostępu do konopi indyjskich. W rzeczywistości regularnie proponowano podobne rachunki, aby je zastąpić - w zeszłym roku Demokratyczny Rolnik-Partia Pracy, Tim Walz, nie wydostał się z komitetu, a inny przedstawiony przez Rep. Earla Blumenauera w zeszłym miesiącu dał lekarzom VA możliwość zalecania marihuany. Proponowane ustawodawstwo zostało również wysłane do komisji sądowniczej Senatu USA w lutym i wprowadzone we wrześniu do Izby, aby umożliwić weteranom posiadanie i transport medycznej marihuany, oprócz zapewnienia im prawa do rozmowy z lekarzem VA na temat ich użycia.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu czerwiec 8, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Mechanizm działania marihuany

O marihuanie słyszał prawie każdy. Każdy kojarzy ją z czymś, czego używa się dla przyjemności. Marihuana, nazywana inaczej ziołem, zielskiem, trawką, marychą lub…