Idealny waporyzator do medycznej marihuany - jak wybrać?

Osoby używające marihuany w celach leczniczych często decydują się na przyswajanie jej w postaci suszu. Niestety spalane liście, mimo swoich medycznych właściwości, dostarczają do naszych płuc również toksyny, które długofalowo mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego zaleca się wykorzystanie waporyzatora, z którym inhalacja będzie znacznie bardziej bezpieczna. Jak wybrać idealny model?

Stacjonarny czy przenośny?

Waporyzatory stacjonarne są znacznie większe od tych przenośnych, jednak w ich przypadku za znacznie niższą cenę otrzymujemy większą moc i wydajność. Z drugiej strony jednak, jeśli choroba wymaga od nas również stosowania terapii poza domem, gdzie nie zawsze mamy dostęp do gniazdka elektrycznego, lepszym wyborem będzie waporyzator przenośny, zasilany akumulatorkami.

Cena - czy ma znaczenie?

W przypadku popularniejszych, przenośnych waporyzatorów, mamy do czynienia z ogromną rozpiętością cenową - od 100 do nawet tysiąca złotych za produkt. Nie warto jednak sięgać po najtańszy model, który nie tylko będzie mniej wydajny, ale też mniej żywotny. Już za 500-600 złotych kupimy dobry sprzęt nie marnujący suszu oraz niewydalający zapachu.

A może waporyzator na liquid?

...Czyli po prostu e-papieros wydaje się być tanim i sprawdzonym rozwiązaniem, jednak w Polsce nie zdaje egzaminu. W naszym kraju bowiem marihuana medyczna nie jest dostępna w takiej formie.

Idealny waporyzator?

Wiele dobrych waporyzatorów jest dostępnych na rynku, dlatego przed zakupem należy zastanowić się nad naszymi potrzebami i sięgnąć po produkt o jak najlepszych parametrach i cenie, która nam odpowiada.

 

 

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu czerwiec 8, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Mechanizm działania marihuany

O marihuanie słyszał prawie każdy. Każdy kojarzy ją z czymś, czego używa się dla przyjemności. Marihuana, nazywana inaczej ziołem, zielskiem, trawką, marychą lub…