Brytyjska mama szuka zwrotu oleju z konopi zatrzymanego na granicy

Pewna matka z Wielkiej Brytanii domaga się zwrotu leku w formie oleju z marihuany dla swojej poważnie chorej na padaczkę córki, który został przejęty przez urzędników granicznych w zeszłym tygodniu. Emma Appleby z Aylesham w Anglii udała się do Holandii, aby kupić olej z marihuany dla swojej dziewięcioletniej córki Teagan, która ma rzadkie zaburzenie chromosomalne i zespół Lennoxa-Gastauta, ciężką postać padaczki, która powoduje, że dziewczynka ma 300 ataków dziennie. Ale kiedy Appleby wróciła do swojego kraju w sobotę, lek został zajęty przez urzędników granicznych, ponieważ nie miała recepty od lekarza w Wielkiej Brytanii.

Appleby otrzymała receptę od lekarza w Holandii i zapłaciła około 6000 USD za leki, korzystając z oszczędności i pieniędzy, które pozyskała w ramach finansowania społecznościowego. Nie udało jej się uzyskać zgody rządu brytyjskiego na uzyskanie recepty w domu, mówiąc, że „podczas gdy NHS i zawody medyczne kłócą się o to, co stanowi dowód, moje dziecko cierpi każdego dnia. Jestem na końcu rozumu. ”

Appleby zabezpieczyła w środę receptę na olej z marihuany od prywatnego specjalisty z Wielkiej Brytanii i mówi, że ma nadzieję, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zwróci lek, chociaż nie otrzymała żadnych instrukcji, jak zażądać, aby rząd to zrobił .

"Jestem zdruzgotana. Zawsze starałam się postępować właściwie. Przeskoczyłam przez wszystkie obręcze, ale skończyło się to, że przeszłam z filaru na posterunek i spotkałam się z płaskim „nie” - powiedziała Appleby. „Wszystko, czego chcę, to najlepsza rzecz dla mojej córki. Posiadanie leku w ten sposób jest głęboko denerwujące. Ale będę walczyła o odzyskanie go i walkę, aby inni rodzice w takiej samej sytuacji jak ja nie musieli przez to przechodzić ”.

Mama otrzymuje wsparcie od aktywistów

Hannah Deacon, matka lecznicza konopi indyjskich, matka Alfie Dingley, wspiera Appleby w jej staraniach o uzyskanie oleju z konopi dla Teagan. Alfie był jednym z pierwszych dzieci w Wielkiej Brytanii, które w ubiegłym roku otrzymały receptę na marihuanę medyczną po uzyskaniu poparcia opinii publicznej i celebrytów, w tym Patricka Stewarta. Deacon powiedziała w sobotę, że rząd powinien zmienić zasady stosowania leków na bazie konopi.

„Narażeni ludzie muszą zbierać pieniądze na wyjazd za granicę i potrzebują pomocy ze strony rządu, a nie nalegania na randomizowane próby kontrolne, aby udowodnić skuteczność marihuany” - powiedziała Deacon. „Nie są one odpowiednie dla konopi indyjskich, roślin o około 400 składnikach. Potrzebujemy badań obserwacyjnych i nowoczesnego myślenia klinicystów i ministrów, aby te zmieniające życie leki były naprawdę dostępne. Nasze dzieci nie mają pięciu lat, aby czekać, aż zmiany powoli zaczną obowiązywać. ”

Chociaż Appleby chce odzyskać importowaną medycynę, martwi się, co się stanie, gdy zniknie. Ma nadzieję, że rząd zacznie zakrywać leki dla Teagana.

„Dostałam tylko trzymiesięczną dostawę, więc kiedy już się skończy, nie stać mnie na kolejną receptę” - powiedziała. „Potrzebujemy także recepty na NHS”.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu czerwiec 8, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Kupujemy nasiona konopi

W naszym kraju nie można hodować rośliny, jaką jest marihuana. Jest to zakazane. Można jednak kolekcjonować nasiona marihuany. Z tej przyczyny w sieci…